Засідання круглого столу "Дім без насилля"

Новини - Новини

Останнім часом питання насильства досить часто піднімаються у нашому суспільстві. Для цього є багато об'єктивних і суб'єктивних причин.

Тривалий час тема насильства в суспільстві та сім'ї була закритою і не визначалася соціальною проблемою. А про те, що насильство є порушенням прав людини, мало хто з дорослих знав, не говорячи вже про дітей.


Нині, на жаль, не існує повної і реальної статистики масштабів та частоти випадків насильства в сім'ї. Це пояснюється різними причинами: занепокоєність жертв тим, що злочинець не буде заарештований, недовіра до правової системи та дієвості механізмів захисту від насильства в сім'ї, сором або небажання відкрити свою таємницю суспільству та інші. Отже, більшість випадків насильства залишається невідомими, а насильство в сім'ї й далі характеризується високим ступенем латентності. Щороку в світі від 500 млн. до 1,5 млрд. дітей страждають від різних форм насильства. Ця проблема актуальна не лише в Україні, а й у багатьох  країнах світу.

Ніхто не застрахований від можливості виникнення насильства у родині. Його жертвами можуть бути і жінки, і чоловіки, і діти, незалежно від віку, і багаті, і бідні, соціально захищені і незахищені верстви населення, політично впливові й ті, хто далекий від політики.

Зважаючи на актуальність даної проблеми, з метою підвищення і скоригування дій структурних підрозділів, відповідальних за реалізацію державної політики щодо насилля в сім'ї, 29 листопада 2017 року на базі Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №6 спільно з відділом у справах дітей  та відділом сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Лубенсьної міської ради було проведено круглий стіл «Дім без насилля».

Скиба С.О., начальник відділу сім'ї, молоді та спорту, проаналізувала стан виконання Закону України "Про попередження насилля в сім'ї" та відповідних  підзаконних актів, детально ознайомила з порядком співпраці відділів, управлінь та служб щодо  взаємодії з попередження насильства в сім'ї.

Башлій Т.В., начальник відділу у справах дітей, наголосила, що налагодження ефективної та систематичної співпраці батьків, педагогічних працівників, представників державних установ та громадських організацій сприятиме проведенню профілактичної роботи в закладах освіти, яка буде дієвим інструментом запобігання та подолання вже наявних причин, що спричиняють випадки жорстокого поводження та насильства в сім'ї. 

Представники закладів освіти розповіли про систему роботи, яка ведеться в цьому напрямку: тематичне інформування, бісіди, тренінги та розвивальні заняття, конкурси малюнків, тематичні випуски шкільних газет та радіопередач, відвідування дітей вдома, виступи на батьківських зборах та конференціях, індивідуальна робота.

У рамках круглого столу відбулася презентація тренінгу для батьків "Насилля у сім'ї. Для тих, у кого все гаразд", який підготувала практичний психолог Лубенської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №4 Онуфрієва Ю.І..

 

Методист ММК                      Кравцова Л.О.