Стажування в Німеччині – безцінний досвід для вчителя

Новини - Новини

Цьогорічне свято Першого дзвоника я зустріла як справжня учениця, за партою. І на величезну радість мою, як учителя німецької мови, парта ця знаходилася у глибинці Німеччини, в містечку Швебіш Галь (SchwäbischHall), федеральна земля BadenWürttemberg. Чарівне перевтілення вчителя в ученицю відбулося завдяки Німецькому культурному центру GoetheInstitut, стипендіатом якого я стала та отримала можливість навчатися на курсах підвищення кваліфікації на тему, яка мені особисто дуже цікава: «Методика та дидактика німецької як іноземної для підлітків».


Звичайно, тема семінару звучить серйозно та навіть трошки суворо, але завдячуючи майстерності  нашого керівника Bernadett Veress, два тижні я одночасно перебувала в двох ролях: підлітка, який підкоряє іноземну та вчителя, який шукає нові форми роботи, аналізує свій досвід та намагається бути цікавим своїм учням.

У ролі підлітка я співала Frühlings ABC, робила паперові літачки та кораблики, малювала зайця, шукала для нього морквинку ( і не можу сказати, що це було легко), вигадувала нові відтінки кольорів, разом із рок-співаком Jochen Vahle, який пише рок-музику для дітей, танцювала Affendisco,створювала тексти нових пісень і намагалася стати піар-менеджером рок-групи “Randale“. А ще вивчала культуру Hip- Hop, знайомилася з Beatboxing, опановувала Graffiti. Спробувала себе і в ролі письменника, складаючи неймовірні історії пригод дванадцятирічного підлітка Fietje та його вірного папуги Arti до збірки “DieFedersammler“ а також пропонувала екологічні проекти порятунку островів в океані.

У ролі вчителя я вибудовувала структуру сучасного уроку іноземної мови, визначала критерії групової роботи, вивчала форми роботи для розвитку навичок говоріння, письма, читання та аудіювання, розширювала свою компетенцію в сфері диференційованого навчання та розглядала можливості мовного інтегрованого навчання у так званих MINT– предметах (математика, інформатика,природознавчі науки).

Усі ці види роботи вдало поєднала на семінарі наш харизматичний  куратор Bernadett Veress, яка не давала нудьгувати ні хвилиночки і кожен наш день робила унікальним та неповторним. Стільки позитиву, майстерності, щирості, акторського таланту, гумору та розуміння я не зустрічала ще в жодному з педагогів.

Але було не тільки навчання. Були прогулянки містечком з HerrDeutsch ( уявіть собі, це справжнісіньке прізвище!), нічна екскурсія з ліхтарями до середньовічного замку (ніч, ліхтарі, летючі миші, стародавні переходи та тунелі, як Вам?), відвідання справжнісінької німецької пивоварні та дегустація цього дійсно натурального напою. Був похід в кіно, концерт живої музики, підйом на церковну дзвіницю, галереї, виставкові зали та неймовірна дитяча бібліотека, читачем якої хочеться стати, переступивши поріг. Як не згадати й екскурсії до двох чудових німецьких міст – Хайдельбергу та Нюрнбергу, з їх неймовірно гарною архітектурою, загадковою історією,сучасними музеями та смачнючим морозивом.

Два тижні мого перебування в Німеччині пролетіли як один день, залишивши неймовірні враження та безліч фотографій, а ще нових друзів – однодумців,з якими тепер спілкуємося та ділимося online. І хочеться ще раз нагадати своїм учням незаперечну істину: вивчайте іноземні мови, вони відкривають вам нові можливості та перспективи!

Нагорна Н.В,.

учитель німецької мови

Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 6