Конкурс творчих робіт учнів шкіл, присвячений 1029-й річниці заснування міста Лубен та 74-й річниці визволення його від фашистських загарбників

Новини - Новини

З нагоди відзначення 1029-ї річниці заснування міста Лубен та 74-ї річниці визволення його від фашистських загарбників було проведено міський конкурс творчих робіт для учнів 8, 9 класів з тем: "Доля країни у долі моєї країни", "Мій рідний край ні з чим не порівняти", "Острови творчості (умільці мого краю)". Його мета – розвиток творчих здібностей учнів, виховання патріотичних почуттів до своєї малої батьківщини.


Красу рідного краю, його родзинки і щедроти відтворювали в прозовій та поетичній формах конкурсанти в номінації "Мій рідний край ні з чим не порівняти".

Крамаренко Ірина (9 клас, ЗОШ №4, учитель Журавель О.М.) змалювала красу Лубен у поетичному диптиху "Вересневі етюди". Нікул Еліна (9 клас, спеціалізована школа №6, учитель Носенко Л.В.)  - у вірші "Моє місто не схоже на інше...", Пицяк Крістіна (9 клас, ЗОШ №1, учитель Марчак І.В. ) – у поезії "Мій рідний край ні з чим не порівняти". У ліричному вірші цей мотив відтворила Мироненко Юлія (8 клас, ЗОШ №3, учитель Сергієнко О.В.), у щирій ліричній замальовці образно передав замилування красою Лубен Усик Олександр (9 клас, ЗОШ №10, учитель Брекало Н.М.), у нарисі – Панова Марія (9 клас, ЗОШ №2, учитель Мосійчук В.В.), в історичному прозовому екскурсі "Мої Лубни – перлина України" – Даниленко Марина (9 клас, ЗОШ №7, учитель Кононович Л.І.), у дорожньому нарисі "Ранкова прогулянка" – Коваль Анастасія (7 клас, ЗОШ №7, учитель Кононович Л.І.), у творі-роздумі – Курило Антон (9 клас, НВК №9, учитель Панченко С.В.) та Момот Яна (8 клас, ЗОШ №3, учитель Копаніцина Є.І.).

Юні конкурсанти у творах номінації "Доля країни у долі моєї країни" досліджували долі своїх близьких, їх зв'язок із долею України.

Непрості долі членів родини, пошану до минулого своїх предків передав Пономарченко Роман (8 клас, ЗОШ №1, учитель Терещенко Н.І.). Журман Анна (8 клас, ЗОШ №2, учитель Корніяченко Л.І.) відтворила свої міркування про зв'язок родини й держави у віршах. Долю своєї прабабусі Яременко Ганни Никифорівни описала Яременко Діана (8 клас, ЗОШ №3, учитель Коряпіна Н.І.). Із подвигами Кирила Кожум'яки порівняла життєвий шлях свого прадіда-воїна Миколи Жила його правнучка Науменко Ірина (8 клас, ЗОШ №4, учитель Гулак А.О.). Долю прадіда Кикотя Василя Івановича, на чию долю випали випробування Голодомору та Другої Світової війни, описав в оповіданні "Мій прадід" Лисенко Ілля (8 клас, ЗОШ №8, учитель Ріпка Ю.М.). Внесок власної великої родини – Лубенського центру "Надія" Спілки самаритян України у волонтерську діяльність на користь родин переселенців описав вихованець цього центру Сейман Данило (8 клас, ЗОШ №10, учитель Бедрик Л.І.).

Розмаїтими за жанром були й твори номінації "Острови творчості (умільці мого краю)". Криворотько Анастасія (8 клас, ЗОШ №1, учитель Мастаєва О.В.) та Панченко Марина (9 клас, ЗОШ №4, учитель Журавель О.М.) у своїх портретних нарисах відобразили захоплення творчістю майстра рогозоплетіння Павла Івановича Даниленка. Колесник Анна (9 клас, ЗОШ №2, учитель Сало В.В.) передала враження від творів самодіяльних лубенських майстрів, зокрема, художниці-живописця Людмили Кошлай. Гелей Анастасія (9 клас, ЗОШ №3, учитель Руденко К.М.) присвятила свою роботу творчості майстра художньої деревообробки Олексія Івановича Гулака.

Власний погляд і власний мистецький хист у роботі, присвяченій славетній вишивальниці Вірі Роїк, втілила Пруднікова Анастасія (9 клас, спеціалізована школа №6, учитель  Носенко Л.В.).  Пошаною до вишиванок Галини Михайлівни Улітько перейнялася у  своїй  роботі  Сапелкіна  Олекседра (8 клас,  спеціалізована  школа №6,  учитель Кіріяк Л.М.).

Доробок  майстра  художнього  ковальства  Олега  Володимировича  Тарадника став джерелом натхнення для роботи "Від Кузьми, Дем'яна до наших днів чути ковальський дзвін" Замахіної Тетяни (9 клас, ЗОШ №8, учитель Пономарьова Л.А.). Натомість її однокласниця Кисіль Тетяна (9 клас, ЗОШ №8, учитель Пономарьова Л.А.) у замальовці "Народу вічний оберіг" ушанувала творчість майстрині рогозоплетіння Катерини Миколаївни Рудь.

Вишиванками своєї бабусі, її мистецьким хистом та готовністю передати власні вміння захопилася Шумейко Дарина (8 клас, ЗОШ №10, учитель Бедрик Л.І.) у вірші "Про лубенських вишивальниць...".

Обираючи переможців, журі керувалося змістовністю роботи, доречністю зображально-виражальних засобів, грамотністю, культурою та естетичністю оформлення.

Переможцями в номінації "Мій рідний край ні з чим не порівняти" (прозовий твір) стали:

І місце Панова Марія (9 клас, ЗОШ №2, учитель Мосійчук В.В.);

Коваль Анастасія (7 клас, ЗОШ №7, учитель Кононович Л.І.);

Усик Олександр (9 клас, ЗОШ №10, учитель Брекало Н.М.).

ІІ місце Даниленко Марина (9 клас, ЗОШ №7, учитель Кононович Л.І.).

ІІІ місце Момот Яна (8 клас, ЗОШ №3, учитель Копаніцина Є.І.);

Курило Антон (9 клас, НВК №9, учитель Панченко С.В.).

Переможцями в номінації "Мій рідний край ні з чим не порівняти" (поетичний твір) стали:

І місце ─ Пицяк Крістіна (9 клас, ЗОШ №1, учитель Марчак І.В.);

─ Крамаренко Ірина (9 клас, ЗОШ №4, учитель Журавель О.М.);

─ Нікул Еліна (9 клас, спеціалізована школа №6, учитель Носенко Л.В.).

ІІ місце – Мироненко Юлія (8 клас, ЗОШ №3, учитель Сергієнко О.В.).

Переможцями в номінації "Доля країни у долі моєї родини " (прозовий твір) стали:

І місце – Науменко Ілона (8 клас, ЗОШ №4, учитель Гулак А.О);

ІІ місце – Лисенко  Ілля (8 клас, ЗОШ №8, учитель Ріпка Ю.М.);

Сейман Данило   (8 клас, ЗОШ №10, учитель Бедрик Л.І.).

ІІІ місце – Яременко Діана (8 клас, ЗОШ №3, учитель Коряпіна Н.І.).

Переможцем у номінації "Доля країни у долі моєї родини " (поетичний твір) стала Журман Анна (8 клас, ЗОШ №2, учитель Корніяченко Л.І.)  – І місце.

Переможцями у номінації "Острови творчості (умільці мого краю)" (прозовий твір) стали:

І місце – Панченко марина (9 клас, ЗОШ №4, учитель Журавель О.М.);

- Пруднікова  Анастасія (9 клас, спеціалізована школа №6, учитель Носенко Л.В.);

- Колесник Анна (9 клас, ЗОШ №2, учитель Сало В.В.).

ІІ місце – Гелей Анастасія (9 клас, ЗОШ №3, учитель Руденко К.М.);

- Замахіна Тетяна (9 клас, ЗОШ №8, учитель Пономарьова Л.А.);

- Криворотько Анастасія (8 клас, ЗОШ №1, учитель Мастаєва О.В.).

ІІІ місце – Сапелкіна  Олександра  (8 клас, спеціалізована школа №6, учитель Кіріяк Л.М.);

- Кисіль Тетяна (9 клас, ЗОШ №8, учитель Пономарьова Л.А.).

Переможцем у номінації "Острови творчості (умільці мого краю)" (поетичний твір) стала Шумейко Дарина (8 клас, ЗОШ №10, учитель Бедрик Л.І.) – І місце.

Методист ММК                                                       Данильченко Н.Д.

Уривки із творів учнів-переможців

міського конкурсу, присвяченого 1029-й річниці

заснування міста Лубен та 74-й річниці визволення

його від фашистських загарбників

Лубнами зветься моє рідне місто

На теренах прадавньої Русі.

Люблю його я, затишне і чисте,

Каштанів цвіт, і сонце у росі

Олійниці і Верхній Вал –

Тут все історією дише!

Тут Вишневецький панував,

Тут Наливайко гордо бився.

Шевченко тут вірші писав,

Капела Лисенка співала,

У Малика на сторінках

Щити червлені поставали.

І мужніх козаків доба...

А Донченко, Ванцак, Хоменко!

Багато є майстрів пера,

Що гордо звалися – лубенці.

(Крамаренко Ірина, ЗОШ №4)

"Я вийшла з дому, коли червневий світанок ступав по землі своїми важкими чобітьми. На вулиці було тихо-тихо, ніби все навколо причаїлося... Сусідська вишня, що перекинулася через паркан, як та молодиця, що зібралася до церкви і вдягла своє найкраще вбрання, таємниче шепотіла та манила до себе червоним намистом.

А ось і стрункі мальви відкрили свої заспані очі, шукаючи вранішнє сонечко, як немовля, що потребує ніжних обіймів своєї неньки, в яких можна ще трішки поніжитись. Удень вони мені здавалися геть іншими, більше схожими на непосидючу та грайливу малечу.

За хвилину я порівнялася з парком імені Олеся Донченка, в якому ошатно вбрані дерева теж прокидалися від солодкого сну. Вони були схожі на молодих дівчат, які виглядали своїх наречених із далеких походів. Всі вони різні: високі та низькі, стрункі та пишні, а погляд у кожної замріяний. Іду між цими нареченими й не розумію, як я раніше не помічала такої краси..."

(Коваль Анастасія, ЗОШ №7)

Як тільки стала я рости,

Спитала в неньки: "Є світи,

Що можна кращими назвати?"

Ось так сказала тоді мати:

"Країни є для нас незвичні,

Яскраві, дивні, екзотичні.

Та варто, доню, тобі знати:

Наш край ні з чим не порівняти!.

Хай пишні сяють десь хороми,

Та краще завжди лише вдома.

Величний Мгарський монастир

Душі твоїй дарує мир...

Тож підростай скоріше, доню,

Й мандруй в світи ще не знайомі.

Мої ж слова запам'ятай:

Найкращий наш лубенський край!"

(Пицяк Крістіна, ЗОШ №1)

Хоч місто моє і маленьке,

В ньому затишно й добре завжди.

Тут зросли мої тато і ненька,

Ці дороги топтали діди.

(Нікул Еліна, спеціалізована школа №6)

" Лубни пройшли тисячолітній шлях – від часів князя Володимира і до сьогодення. Моїм предкам неодноразово доводилося відбивати набіги загарбників та захищати рідні оселі від чужинців. І сьогодні мої земляки боронять кордони рідної України ціною власного життя. І я вірю, що зникнуть ненависть, несправедливість, жорстокість і безсердечність та запанує мир, щастя й добробут під блакитним безхмарним  українським небом".

(Усик Олександр, ЗОШ №10)

"Своїми бойовими подвигами й чесним трудовим життям мій прадід Жило Микола Григорович нагадує мені Кирила Кожум'яку. У мирний час він віддавав свої сили на благо своєї країни, а в час негоди сміливо ставав на бій зі злом. Я думаю, що таких Кожум'як на всій нашій землі було багато. Я вважаю, що ці люди повинні залишитися в нашій пам'яті назавжди та бути нам за приклад справжньої мужності, стійкості, чесності. Я знаю, що й сьогодні наша земля багата на героїв, які мужньо стали на її захист в рядах воїнів АТО".

(Науменко Ілона, ЗОШ №4)

"Родиною для нас з братом є Лубенський центр "Надія" Спілки самаритян України. Тут ми живемо, зростаємо і звідси підемо в доросле життя. І керівники, і вихованці – усі ми опікуємося підтримкою переселенців та залучаємо до цієї благородної справи інших. До нашого центру "Надія" небайдужі лубенці  та мешканці інших районів доставляють гуманітарну допомогу. Дивлячись на те, що милосердя проявляють і незабезпечені люди, і бізнесмени, власники торгових точок та підприємств, ми теж без вагань долучаємося до доброї справи, не шкодуючи ні сил, ні часу для допомоги ближньому".

(Сейман Данило, ЗОШ №10)

"Багато вже написано про руки людини. Вони бувають різні: працелюбні і ледачі, ніжні і грубі, вправні та мляві. Та є руки особливі – золоті. Руки вишивальниці Віри Сергіївни Роїк упродовж життя кольоровими нитками змалювали навколишній світ на полотні. На її полотнах оживали фантастичні квіти й чарівні візерунки, колоритні орнаменти та національні мотиви. Ця людина невтомно трудилася все життя... Бувають руки золоті від природи – це правильно. Але тільки працелюбні люди можуть розвинути свій дар та здобути народне визнання. Таких людей називають Золотими майстрами".

(Пруднікова Анастасія, спеціалізована школа №6)

"Я, Пономарченко Роман Вікторович, - один із двійні. Маю брата, Руслана Вікторовича. Ми сидимо за однією партою, займаємося спортом, навіть друзі у нас спільні.

Історія мого роду – частина історії України. Така ж трагічна і водночас героїчна. Наша родина свято береже спогади про тих, хто вже відійшов у вічність. На їх долі припала війна й сирітство. А ще – моя сім'я прагне виховати нас, дітей, з "глибоким корінням і високим гіллям".

 

(Пономарченко Роман (ЗОШ №1).