Наказ про підсумки міського етапу Всеукраїнської експедиції "Моя Батьківщина - Україна"

Накази управління освіти - Накази управління освіти

 

 

УПРАВЛІННЯ ОСВІТИ

виконавчого комітету Лубенської міської ради

НАКАЗ

23 жовтня 2012р.                         м. Лубни                                  №342

 

Про підсумки міського етапу

Всеукраїнської експедиції

учнівської та студентської молоді

"Моя Батьківщина – Україна"

 

Відповідно до Положення про Всеукраїнську експедицію учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна" (наказ Міністерства освіти і науки від 14.06.2010 №561) було проведено міський етап конкурсу вказаної експедиції.

Надіслані на конкурс звітні матеріали відповідають вимогам Положення про експедицію, розкривають процеси пошукової та науково-дослідницької роботи щодо дослідження духовних джерел українського народу, вивчення історичної спадщини, природних багатств України.

Аналіз надісланих на конкурс матеріалів свідчать, що керівники пошукових груп творчо і активно працюють з учнями, знайомлячи їх із специфікою архівної роботи, формують уміння і навички учнів редагувати, упорядковувати зібрані матеріали, організовують консультації з основ наукового дослідження, домагаючись ефективності в роботі над обраною темою. Зазначене сприяє розвитку, стимулюванню та реалізації інтелектуального, духовного потенціалу учнів, забезпечуючи таким чином підвищення якості навчально-виховного процесу.

Змістовними є роботи за напрямом "З попелу забуття":

Ø пошуковий загін "Мальви" школи №1 (керівники Біланенко А.І., Терещенко Н.І.) дослідили тему "Афганістан болить в моїй душі". Змістовна, емоційна розповідь учнів має велике пізнавальне значення, слугує збереженню пам'яті про земляків – воїнів-афганців. Учні зібрали спогади, документи, листи, що розкривають долі воїнів-інтернаціоналістів. Пошуковий загін провів велику роботу, відвідавши рідних, побратимів афганців, довідалися від голови Лубенської спілки воїнів-інтернаціоналістів Биченка В.О. про роботу і проблеми цієї організації, ознайомилися з фото-, відеоматеріалами, особистими архівами колишніх воїнів, нагородами, опрацювали матеріали місцевих засобів інформації з даної теми;

Ø учасники пошукового загону "Джерело" школи №2 під керівництвом Карпенка О.М., основною темою напрацювань яких за останні роки стало вивчення славних сторінок нашого краю періоду Великої Вітчизняної війни, провели нову розвідку, пов'язану з розгортанням Руху Опору в окупованих Лубнах і навколишніх селах у 1942 – 1943 роках і дослідженням життєвого шляху членів підпільної патріотичної групи "Голос Батьківщини", які залишили помітний слід в історії Лубенського краю. Учні систематизували документи із Державного архіву Полтавської області, із особистого фонду учасника бою в Шумейковому урочищі й активного члена підпільної організації "Голос Батьківщини" Четверикова М.О., зібрали спогади старожилів міста Лубен, а також використали матеріали, надані Кожевніковою О.М., донькою підпільників Хохлових;

Ø історична минувшина і сучасність – тематика не нова для пошуково-дослідницької діяльності краєзнавців школи №7. У роботі "Пам'ятати, не можна забути" учасники загону "Сяйво" (керівники Пилипенко С.В., Ткалун С.М.), використовуючи соціологічні методи спостереження, опитування, інтерв'ю, кількісно-статистичний аналіз, дослідили події та наслідки окупаційної політики німецько-фашистських загарбників на території міста Лубен, визначили роль та місце лубенців у відчайдушній і самовідданій боротьбі за визволення. Ця робота підтверджує прагнення учнівської молоді до пізнання історичного минулого нашого народу, сприяє розвитку інтелектуального потенціалу учнів, забезпечуючи підвищення якості навчально-виховного процесу.

Змістовною і актуальною є робота пошукового загону "Джури" школи №1 (керівники Величко Л.М., Ткаченко Н.І.). Працюючи в рамках напряму "Козацькому роду нема переводу", учні ґрунтовно опрацювали тему "Лубенське козацтво. Історія і сучасність". Використовуючи значний фактологічний матеріал, зібраний у результаті систематизації і узагальнення архівних джерел, роботи з журналістами газет "Лубенщина", "Вісник", "Майдан свободи", зустрічей з командиром Лубенської Гетьманської дивізії особливого призначення імені Северина Наливайка Лапком О.Г. та командиром коша "Вільні Козаки" генерал-майором Тимошенком С.В., пошуковці дослідили розвиток козацтва Лубенщини в різні періоди історії, а також висвітлили процес відродження і становлення козацького руху в сучасних умовах.

Слід відзначити повноту інформаційних матеріалів, загальний високий рівень виконання роботи пошуковцями загону "Джерело" спеціалізованої школи №6 (керівник Нікул Ю.В.), які працювали у рамках напряму "Живи земле". У своїх дослідженнях "Життя без сміття", які є продовженням вагомих досліджень учнів на екологічну тематику, юні пошуковці піднімають проблему засмічення міських вулиць та небезпечного існування стихійних звалищ. Матеріали відображають уміле застосування активних форм пошукової роботи з учнями з метою екологічного, морального та громадянського виховання, широке поле самостійної діяльності учнівської молоді, яка втілює в життя принцип "Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять". З метою пропаганди дотримання чистоти довкілля учні-ентузіасти виготовили буклети, організували волонтерські акції, збір макулатури, створили мультимедійні презентації на тему утилізації різних матеріалів, підготували передачі для шкільного радіомовлення під рубрикою "Моя культура та охайність – це чистота і краса мого міста", провели конкурс творів, коміксів, малюнків на тему "Що буде з нашим містом, якщо його ніхто не прибиратиме?", організували рекламні екологічно-агітаційні кампанії на вулицях та площах міста "За життя без сміття" та конференції для учнів 10-х класів "Поліпшення екологічного стану міста – мрія чи реальність?".

Об'єктом вивчення для правознавців загону "Дивосвіт" школи №7 (керівники Калайда О.В., Кремінь Н.А.), які працювали за напрямом "Заповідними стежками рідного краю", стали природні краєзнавчі ресурси Лубенщини – пошук віковічних дубів, збір інформації про їх походження. У рамках проекту учні дослідили місцеву ботанічну пам'ятку "Дубовий гай", провели конкурс малюнків на тему "Дуб – могутній красень", зібрали міфи та легенди про дуби.

Велику роботу з дослідження життєвого і професійного шляху відомих земляків провели учасники пошукової групи "Палітра" ЗОШ №1 (керівники Пестременко О.В., Яременко Л.Г.), які в рамках напряму "Славні імена земляків" цікаво розповіли про художника-лубенця Василя Івановича Семенюту, та краєзнавці ЗОШ №7, які, працюючи за напрямом "Культурна спадщина мого народу", систематизували зібрані матеріали про лубенських фотохудожників Володимира Білоуса і Юрія Зілінського, членів фотоклубу "Софіт" (пошуковий загін "Крок", керівники Компанієць В.П., Климко Т.В.). У цих роботах учні пропагують любов до малої Батьківщини, високо оцінюють роль митців у популяризації живопису і художньої фотографії, прославляють велич і красу людського захоплення мистецтвом.

Матеріали, зібрані пошуковцями загону "Олімп" ЗОШ №3 (керівник Півторак В.В.), які працювали за напрямом "Духовна спадщина мого народу", висвітлюють роботу учнів з вивчення роду князів Вишневецьких. У роботі чимало цікавих сторінок із життя Вишневецьких у різні історичні часи, розповідь супроводжується фотоматеріалами, історичними довідками, архівними документами.

За висновками журі переможцями міського етапу конкурсу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна" стали такі пошукові загони: "Мальви", "Джури" (ЗОШ №1), "Джерело" (ЗОШ №2), "Джерело" (спеціалізована школа №6), "Сяйво", "Дивосвіт", "Крок" (ЗОШ №7).

Лауреатом міського конкурсу визнано пошуковий загін "Палітра" (ЗОШ №1).

Виходячи з вищезазначеного,

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Роботи переможців міського етапу конкурсу Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна" направити для участі в обласному конкурсі.

 

2. Оголосити подяку керівникам пошукових загонів за високу організацію краєзнавчої роботи з учнями в рамках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна": Біланенко А.І., Терещенко Н.І., Величко Л.М., Ткаченко Н.І., Карпенку О.М., Нікул Ю.В., Пилипенко С.В., Ткалун С.М., Калайді О.В., Кремінь Н.А., Компанієць В.П., Клименко Т.В., Пестременко О.В., Яременко Л.Г, Півторак В.В.

 

3. Директорам шкіл взяти під контроль роботу з питань залучення учнів до краєзнавчої роботи в рамках Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді "Моя Батьківщина – Україна".

 

4. Контроль за виконанням даного наказу покласти на завідуючу міським методичним кабінетом Січкар Н.А.

 

 

 

 

Начальник управління освіти                                                 М.В.Костенко