Співпраця без кордонів

Новини - Новини

 

Як би детально не описувала світ Вікіпедія, як би захоплююче не розповідали про нього вчителі, як би влучно не передавали пейзажі чужі фото – усе це жодним чином не замінить власний досвід! Адже побачене, відчуте, пережите змушує не лише краще запам’ятати й зрозуміти те, як живуть люди в інших країнах, а й проаналізувати, обміркувати, знайти щось спільне, відмінне, одним словом, скласти власну думку про ситуацію за межами України.


Цьогоріч, учні та вчителі Лубен отримали унікальну можливість відвідати німецьке місто Раунгайм та провести кілька днів у школі імені Анни Франк, обмінюючись досвідом, вивчаючи підходи до організації роботи в даному навчальному закладі. Це інтегрована школа, де навчаються близько 500 учнів з 5 по 10 класи. Що здивувало й відразу впало в око – це мультинаціональність як штату вчителів, так і учнівського колективу. Представники різних народів співіснують та ефективно співпрацюють у закладі, не відчуваючи мовного чи культурного дискомфорту. Нам дозволили побувати на уроках англійської та німецької мов, математики, фізичної культури, мистецтва. У Німеччині уроки проводяться парами тривалістю півтори години. Діти зазвичай сидять групами, а не рядами, виконуюючи завдання можуть спілкуватися, обговорювати матеріал.

Разом із німецькими старшокласниками наші учні долучилися до дослідницьких проектів за п’ятьма напрямками: порівнювали міста, магазини, транспортні сполучення та дорожні знаки, полікуртурність і національні кухні України та Німеччини. Після захисту проектів ми познайомили господарів з нашою країною: організували коротку відеоекскурсію, надавши їй автентичності виконанням народних пісень у вишиванках. Також наші учні продемонстрували свої таланти, провівши імпровізований концерт: грали на музичних інструментах, танцювали, виконували вокальні композиції. А завершилася спільна робота приготуванням традиційних українських страв – вареників та узвару, від яких наші партнери залишилися просо в захваті!

Проте програма нашого перебування в Німеччині була насичена не лише діловими подіями, а й низкою розважальних заходів, серед яких – відвідування джампінгового центру Superfly” у місті Вісбаден, відвідування Франкфурта-на-Майні та екскурсія до четвертого за величиною аеропорту Європи.

Наше перебування в Німеччині залишило по собі безліч вражень, сотні фото та постів в соцмережах, безумовно нових друзів та надію на наступні зустрічі, адже делегація була уповноважена запросити німецьких партнерів у місто Лубни для продовження міжнародної співпраці між Україною та Німеччиною.