Семінар-практикум у ЗДО №17 “Золотий ключик”

Новини - Новини

 

31 січня 2019 року на базі Лубенського закладу дошкільної освіти №17 “Золотий ключик”(завідувач Карпець В,А.) пройшов семінар-практикум із упровадження інноваційних технологій з теми “Використання методу багатоканальної діяльності в роботі з розвитку комунікативно-мовленнєвої компетентності старших дошкільників” за участю вихователів дошкільних закладів міста.

 

 

Метод багатоканальної діяльності передбачає залучення до роботи аналізаторів : зору, слуху, дотику, смаку, нюху. Він забезпечує комплексне оцінювання картини й отримання глибоких вражень у ході мовленнєво-інтелектуальної діяльності на основі багатоканального емоційно-чуттєвого сприйняття.

Педагоги надають перевагу інтегрованому підходу з міжпредметними зв'язками та інтерактивним методам взаємодії з дітьми.Під час таких занять малюки навчаються вільно застосовувати мовні знання, проявляти мовленнєву творчість і найголовніше — висловлювати свої міркування, судження, почуття й емоції.

Вихователь-методист Святко О.М. під час своєї доповіді, досить вдало використовуючи практичні напрацювання колег-вихователів ЗДО №17, доводила переваги методу багатоканальної діяльності, демонструючи різноманітні прийоми активізації мовленнєвої діяльності дошкільнят під час роботи з картинами.

Фрагменти занять у старших вікових групах: моделювання з мовленнєвого розвитку з теми :”Цифри в гості завітали, складати розповідь допомагали” (вихователь Іваненко Н.І.), віртуальна подорож за картиною “Осінь у парку” (вихователь Афоніна О.П.), перетворення з пейзажного живопису “Перший сніг на землю ліг...” (вихователь Мажар С.В.) та заняття з природи “Новорічні пригоди у зимовому лісі” з використанням картини-трансформера (вихователь Світлішина О.М.) допомагали малюкам не лише сприймати зображуване, а й самим бути учасниками дійства, а саме : давати практичні поради персонажам, оцінювати дії, спонукали до вживання етичної лексики тощо.

Підсумком семінару стала практична частина за методикою ТРВЗ з використанням методу “входження “ в картину за допомогою основних аналізаторів.

Педагоги ЗДО №17 “Золотий ключик” поділилися своїми методичними рекомендаціями щодо забезпечення ефективності мовленнєвих занять для досягнення повної реалізації мовленнєвого потенціалу кожної дитини.

Методист ММК Івасечко Н.І.