Краєзнавча експедиція «Мій рідний край»

Новини - Новини

Завершився ІІ етап Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край». За перемогу боролася 31 група юних дослідників з 12 областей України.

Вихованці гуртка «Географічне краєзнавство» дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс», учні 11 класу школи №3, під керівництвом Яковенко Лариси Миколаївни за дослідження теми «Розріз антропогенових відкладів у кар’рі села Покровська Багачка як комплексна пам’ятка природи» вибороли третє місце в Україні.


Під час триденного велосипедного походу влітку 2018 р. вони проїхали майже сто кілометрів Хорольським, Оржицьким та Лубенським районами. Були досліджені геологічні відслонення, виходи давніх гірських порід на поверхню, в кар’єрах біля сіл Покровська Багачка та Коломійцеві озеро і опорний розріз у Воронцовському яру в с. В’язівок.

Виявлено та описано сліди Дніпровського зледеніння, приклади кріогенного впливу на гірські породи, складено комплексну характеристику відслонення для присвоєння статусу «Пам’ятка природи місцевого значення».

Полонський М.М., методист ДЮКСОТ «Валтекс»