Про підсумки міського етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Новини - Новини

 

Триває XVIII Всеукраїнський конкурс учнівської творчості, присвячений Шевченківським дням. Нещодавно в міському методичному кабінеті завершилося підведення підсумків його міського етапу. До розгляду на конкурс приймалися роботи на тему "Духовні святині рідного краю".

 

 

У номінації "Література" журі розгляянуло 10 робіт переможців шкільного етапу конкурсу, що засвідчують належний рівень роботи учителів української мови та літератури над розвитком творчих здібностей учнів. Автори конкурсних робіт розкривають своє бачення духовних святинь рідного краю засобами прози, поезії, драматургії.

На конкурс було подано прозові роботи Пінчук Софії "Провісниця духу" (школа №1, учитель Терещенко Н.І.), Шейка Дениса "Духовні святині рідного краю" (школа №2, учитель Сало В.В.), Кононович Софії "Криниці – духовні святині рідного краю" (школа №7, учитель Шуть Л.В.), Клімочкіної Юліани "Шматок хліба" (школа №8, учитель Ріпка Ю.М.), Глушко Альбіни "Духовні скарбниці рідного краю" (шуола №8, учитель Карпінська А.В.), Похвали Альони "Об'єднаймося ж, брати мої" (НВК №9, учитель Панченко С.В.); драматичний твір Оніщенка Дмитра "Я син народу, що вгору йде, хоч був запертий в льох" (школа №4, учитель Маринич С.К.); поетичні добірки Беленко Владислави "Духовні святині рідного краю" (школа №6, учитель Кіріяк Л.М.), Василенко Анастасії "Духовні святині рідного краю" (школа №3, учитель Коряпіна Н.І.), Дядечко Анастасії "Духовні скарбниці рідного краю" (школа №8, учитель Карпінська А.В.).

У номінації "Література. Проза" журі визначило переможців:

І місце ─ Шейко Денис (школа №2) – за стилістичну вправність у створенні портретного нарису публіцистичного стилю;

ІІ місце Пінчук Софія (школа №1), Кононович Софія (школа №7) – за розвідки краєзнавчого спрямування у публіцистичному стилі;

ІІІ місце – Клімочкіна Юліана (школа №8) – за пробу пера в жанрі есеїстики,

Похвала Альона (НВК №9) – за втілення теми в жанрі твору-роздуму.

Переможцями в номінації "Література. Поезія" стали:

І місце ─ Беленко Владислава (школа №6) – за втілення мотиву конкурсу в образному слові, версифікаційну вправність;

ІІ місце – Василенко Анастасія (школа №3), Дядечко Анастасія (школа №8) – за емоційність, щирість ліричних образів.

У номінації "Література. Драматургія" переможцем став Оніщенко Дмитро (школа №4) – за стилістичну вправність в обраному жанрі етюду-фантазії.

У номінації "Історія України і державотворення" представлено 10 конкурсних робіт, автори яких глибоко дослідили історію визначних архітектурних і культурних пам'яток Лубенщини, визначили їх теперішній стан, вивчили життєвий шлях історичних постатей, визначних діячів Лубенщини, які вплинули на розвиток духовного життя українського народу, основні грані їх творчості, наукових досліджень, мистецьких та державницьких орієнтирів.

Усі роботи розглядалися журі за двома напрямками: "Архітектурні споруди та культурні пам'ятки", "Історичні постаті".

Переможцями міського етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінації "Історія України і державотворення" за напрямком "Архітектурні споруди та культурні пам'ятки" стали такі учасники:

- Матвієнко Ігор (школа №6, учитель Андрієвська Л.М.) – "Минуле й сьогодення православних культових споруд Лубенсщини";

- Ляшенко Вікторія (школа №10, учитель Іщенко О.В.) – "Лубенське жіноче єпархіальне училище – об'єкт культурної спадщини".

У напрямку "Історичні постаті" переможцями визнано таких авторів:

- Оніщенка Дмитра (школа №4, учитель Смаль Л.І.) – "Володимир Федорович Білоус – життя як спалах об'єктива";

- Брекало Марину (школа №6, учитель Яковенко І.Ю.) – "Гнат Якович Стеллецький – краєзнавець, археолог, засновник музею в місті Лубнах";

- Педоряку Євгенія (школа №8, учитель Іващенко Л.О.) – "Внесок Дмитра Дяченка в архітектурну спадщину Лубенщини".

За висновками журі лауреатами міського конкурсу стали Павлик Анастасія (школа №1, учитель Антоненко Н.Г.) – "Історія і сучасність лубенських топонімів як духовна спадщина народу" та Симоненко Анжела (школа №2, учитель Ковалевич О.М.) – "Вікова святиня (дослідження історії Мгарського Спасо-Преображенського чоловічого монастиря)".

Змістовністю, ретельним опрацюванням теми, з'ясуванням ролі таких понять як злагода, братерство відзначалися роботи Гелей Анастасії., Рябокобилко Катерини (школа №3, учитель Мостівченко І.О.) – "Очільники Української влади початку ХХ століття", Циганник Аліни (школа №7, учитель Циганник С.Г. ) – "Шлях до томосу: 300 років боротьби за автокефалію", Похвали Альони (НВК №9, учитель Сацький Р.В.) – "Вплив християнства на культуру Київської Русі".

Роботи переможців міського етапу ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінаціях "Література" та "Історія України і державотворення" будуть направлені  для участі в обласному етапі конкурсу: Шейка Дениса (№2, учитель Сало В.В.), Беленко Владислави (№6, учитель Кіріяк Л.М.), Оніщенка Дмитра (№4, учитель Маринич С.К.), Матвієнка Ігоря (№6, учитель Андрієвська Л.М.), Ляшенко Вікторії (№10, учитель Іщенко О.В.), Оніщенка Дмитра (№4, учитель Смаль Л.І.), Брекало Марини (№6, учитель Яковенко І.Ю.), Педоряки Євгенія (№8, учитель Іващенко Л.О.).

Управління освіти, міський методичний кабінет вітають переможців міського етапу ХVІІІ  Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості та висловлюють подяку вчителям за належну підготовку учнів до міського конкурсу: Терещенко Н.І., Антоненко Н.Г. (№1), Сало В.В., Ковалевичу О.М. (№2), Коряпіній Н.І., Мостівченко І.О. (№3), Маринич С.К., Смаль Л.І. (№4), Кіріяк Л.М., Андрієвській Л.М., Яковенко І.Ю. (№6), Шуть Л.В., Циганнику С.Г (№7), Ріпці Ю.М., Карпінській А.В., Іващенко Л.О. (№8), Панченко С.В., Сацькому Р.В. (№9), Іщенко О.В. (№10).

Побажаємо ж учасникам конкурсу і також усім нам любові до рідного краю, гордості за наш працелюбний і волелюбний український народ.

Методист ММК                                                                                      Данильченко Н.Д.