Січневі методичні об’єднання педагогів міста

Новини - Новини

 

Контекст державної політики та стратегії розвитку освіти в Україні орієнтує на нове осмислення методичної роботи як важливого чинника реалізації Концепції «Нова українська школа». Система методичної роботи на сучасному етапі грунтується на взаємозв’язку з наукою і спрямована на розвиток професійно важливих особистісних якостей педагога, формування та усвідомлення нових цінностей, оновлення знань, посилення здатності до їх практичного застосування з метою успішного впровадження цих завдань в освітній процес.

 

 

09 та 10 січня 2019 року в міських школах №6 та №4 відбулися засідання методичних об’єднань педагогів шкіл міста. Їх учасники торкнулися важливих питань професійно-педагогічної компетентності учителя в умовах Нової української школи: обговорили перспективи застосування освітніх інновацій з урахуванням предметної галузі, проаналізували упровадження в практику перспективного професійно-педагогічного досвіду, визначили способи вирішення педагогічних проблем за допомогою нововведень в освітній процес.

У рамках цих заходів 09 січня 2019 року на базі спеціалізованої школи №6 проведено науково-практичний семінар учителів української мови та літератури за участю методиста Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти, кандидата філологічних наук Мариняк Р.С.. Руслана Степанівна презентувала багаторічний досвід роботи з питань укладання тестових завдань з української мови та літератури, перевірки власних висловлювань випускників шкіл під час проведення ЗНО. Методист акцентувала увагу присутніх на сучасних методиках узагальнення й систематизації знань, набутих у процесі вивчення шкільного курсу мови і літератури, а також їхнє поглиблення відповідно до вимог, які ставляться перед абітурієнтами. Вона висловила власні бачення процесу формування в учнів практичних умінь і навичок, розвитку логічного, образного мислення та культури усного й писемного мовлення, пояснила складні мовні явища, подала рекомендації щодо характеру й структури відповідей та складання власних висловлювань.

Руслана Степанівна дала відповіді на численні запитання вчителів-словесників.

У заході взяли участь директор ХРЦОЯО, доктор соціологічних наук, професор, член-кореспондент АПН України Сидоренко О.Л., начальник управління освіти Костенко М.В., методисти міського методичного кабінету.

Учителі 1-х та 4-х класів провели спільне засідання з метою обміну досвідом щодо роботи в умовах Нової української школи, на якому був присутній начальник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради Костенко М.В. Педагоги 1-х класів розповідали про особливості застосування нових підходів у роботі. Вчитель Яриновська Н.Є. (школа №3) поділилася власними напрацюваннями щодо інтерактивних форм роботи з дітьми, Дацюк А.М. (школа №2) ознайомила з прийомами критичного мислення на уроках української мови, Гуріна Г.С. та Коршак Л.М. (школа №8) виступили з теми "Розвиток пізнавальної активності учнів на уроках математики шляхом інтеграції навчальних предметів", Шеремет Т.В. (школа №6) демонструвала досліди, які вона використовує на уроках "Я досліджую світ".

Зацікавленість присутніх викликала розповідь Кеди Н.М. (школи №4) із власного досвіду за темою "Розробка фрагменту уроку за методом входження у картину."

Міське методичне об’єднання шкільних бібліотекарів проходило у вигляді літературного квесту «Ключі від бібліотеки», метою якого було ознайомлення з новими формами роботи та впровадження їх у практичну діяльність. Бібліотекарі мали змогу відчути себе учасниками гри-пошуку, виконуючи безліч різноманітних завдань.

У ході засідання були розглянуті питання підвищення іміджу шкільної бібліотеки з метою інформаційного забезпечення навчального процесу та впровадження інноваційних форм роботи з користувачами. Учасниками методичного об’єднання визначено конкретні завдання подальшого розвитку шкільної бібліотеки щодо задоволення інтересів, духовних запитів учнів та широкого залучення їх до читання.

Засідання методичного об'єднання  предмету "Захист Вітчизни" було проведено в електронному тирі на базі ЗОШ №8.

Завідуюча міським методичним кабінетом Січкар Н.А.