Участь вихованців ДЮКСОТ «Валтекс» у краєзнавчих конференціях учнівської молоді

Новини - Новини

 

22-25 листопада 2018 у місті Святогірськ Донецької області відбулася ХІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді з міжнародною участю «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття», в якій взяли участь 83 юних дослідників із різних куточків України, а також гості зі Швейцарії. Учасники конференції познайомилися з історією Святогірська, відвідали Свято-Успенську Святогірську лавру.

 

 

Родзинкою став бал «Краєзнавча перлина». Юні дослідники мали змогу підготуватися до виконання краков’яку, польки та полонезу під час майстер-класів, що провів танцювальний колектив Комунального закладу «Донецький Палац молоді «Юність».

Наше місто представляв вихованець дитячо-юнацького клубу спортивного орієнтування і туризму «Валтекс» Кабанець Андрій (керівник Полонський М.М.). Його роботу «Лубенський слід академіка О.М.Бекетова» проректор із навчально-виховної роботи Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди Бережна Світлана Вікторівна відзначила серед найбільш цікавих досліджень.

27-29 листопада 2018 року в м. Полтаві проведена ІХ обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Полтавщина – земля моя свята». Конференція проводилася Полтавським обласним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді згідно з планом заходів Обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2017-2020 роки та планом роботи Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації.

Учасниками зібрання стали краєзнавці з 22 районів і міст області, 11 об’єднаних територіальних громад, 4 закладів обласного підпорядкування. У секції історичного та археологічного краєзнавства взяли участь 78 учасників, географічного та екологічного краєзнавства – 45 учасників, фольклору та етнографії – 37. Керівники секцій відзначили високий рівень підготовки пошуково-дослідницьких матеріалів та їх захист авторами.

Наше місто представляли вихованці гуртків ДЮКСОТ «Валтекс» Чобітько Марія, Мусієнко Дар´я, Панченко Марина, Дробянська Юлія та Кисіль Тетяна.

За підсумками роботи секцій кращі доповідачі відзначені дипломами Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації. Серед них і троє лубенців: Чобітько Марія з дослідженням «Річка Луб´янка – історія і сучасність» (кер. Полонський М.М. та Чорнуха В.О., вчитель географії ЗОШ №1), Мусієнко Дар´я – «Біоекологічні особливості дерев-едифікаторів мішаного лісу на Дубовому острові у долині річки Удай» (кер. Білан Р.О.) та Панченко Марина – «Лубенщина та її природа у творчості місцевих письменників» (кер. Журавель О.М.).

Кращі матеріали юних дослідників, що були рекомендовані науковцями, увійшли до збірника матеріалів конференції, який отримав кожен учасник.

Микола Полонський, методист ДЮКСОТ «Валтекс»