Міський семінар-практикум заступників директорів шкіл

Новини - Новини

 

Сьогодні перед суспільством і школою постає проблема розвитку особистості свідомого українського громадянина, який поєднує в собі національні риси та самобутність нашого народу. І саме національне виховання передбачає надання широких можливостей для пізнання української історії, культури, традицій, звичаїв, мови, формування національної гідності, розвитку особистісних рис громадянина-патріота.

 

 

Зусилля педагогів сьогодення мають бути спрямовані на підвищення рівня патріотизму молодого покоління шляхом оптимальної організації відповідної виховної роботи. Основне завдання кожного наставника полягає в тому, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого значення, тобто сприймалися не лише розумом, а й серцем.

Цій тематиці і був присвячений плановий міський семінар-практикум з теми «Національно-патріотичне виховання учнів у сучасному освітньому просторі», який проведено 29 листопада 2018 року на базі Лубенського навчально-виховного комплексу №9. Учасниками семінару були заступники директорів шкіл з навчально-виховної та виховної роботи, працівники міського методичного кабінету.

Із доповіддю-презентацією перед присутніми виступила заступник директора НВК №9 Овраменко К.Г. Катерина Григорівна акцентувала увагу на тому, що головною метою виховання особистості є підготовка учнів до повноцінного суспільного життя, яке передбачає виконання ролей громадянина, трудівника, громадського діяча, сім’янина, товариша. Доповідач наголосила, що метою заходів у сфері національно-патріотичного виховання дітей у НВК №9 є формування світогляду особистості, її моральних ідеалів, норм і проявів поведінки.

На належному науково-методичному рівні фрагменти уроків продемонстрували вчителі школи: початкових класів Стовповська О.М., англійської мови Фера Ю.С., хімії та основ здоров’я Бибик О.М., біології та географії Назаренко О.М.. Спільними зусиллями педагогів, батьків та учнів різних вікових груп був проведений виховний захід «Веселий ярмарок» (організатори: Біліченко Г.І., педагог-організатор, Скребець В.І., вчитель музичного мистецтва, П’ятецька А.О., керівник танцювального гуртка).

Учасники семінару-практикуму долучилися до майстер-класу з виготовлення виробів із паперової лози, проведеного Панченко С.В., вчителем трудового навчання, та Гав’як В.С., членом батьківського комітету.

Гості з великим інтересом оглянули виставки-композиції, які були створені вчителями, учнями та батьками школи і відзначалися змістовністю, досконалістю, естетичністю оформлення.

Проведені заходи слугували реалізації завдань національно-патріотичного виховання за сучасних умов:

- утвердження в свідомості особистості поваги до культурного та історичного минулого України;

- виховання поваги до Конституції України, законів України, державної символіки;

- культивування кращих рис української ментальності – працелюбності, доброти, чесності, свободи, справедливості, бережливого ставлення до природи;

- формування толерантного ставлення до інших народів, культур і традицій.

Продемонстрована колективом робота іще раз дала можливість переконатися , що виховання патріотизму в сучасній школі має величезне значення, оскільки йдеться про долі сьогоднішнього та майбутнього поколінь, оскільки наші молоді сучасники повинні стати зрілими як духовно, так й інтелектуально.

Міський методичний кабінет висловлює глибоку вдячність адміністрації, педагогічному колективу НВК №9 за високий рівень підготовки і проведення семінару-практикуму та популяризацію кращого досвіду з питань організації національно-патріотичного виховання в сучасній школі:

- директору Киві М.М.;

- заступнику директора Овраменко К.Г.;

- голові профкому Скляренко І.В.;

- педагогам : Стовповській О.М., Фері Ю.С., Бибик О.М., Назаренку О.М.,Панченко С.В., Скребець В.І. П’ятецькій А.О.;

- педагогу-оргвнізатору Біліченко Г.І..

Завідуюча міським методичним кабінетом Н.А.Січкар