Про участь закладів освіти у відзначенні 1030-ї річниці заснування міста Лубен та 75-ї річниці визволення його від фашистських загарбників

Новини - Новини

 

Заклади освіти стали учасниками заходів з нагоди 1030-ї річниці заснування міста Лубен та 75-ї річниці визволення його від фашистських загарбників.

 

 

Національно-патріотичне виховання є ключовим напрямом сьогодення у роботі з учнівською молоддю, і однією з його складових є виховання поваги до героїко-патріотичного минулого українського народу. З цією метою у школах проведено тематичні заходи, присвячені Міжнародному дню миру, Дню партизанської слави, історичним подіям Лубенщини, розгорнуто фотовиставки, виставки літературних творів, творів образотворчого мистецтва, організовано зустрічі з ветеранами, трудівниками тилу.

Патріотичне виховання молоді передбачає формування поваги до людей похилого віку – свідків і учасників подій історичного минулого. Волонтерські шкільні загони організували допомогу по господарству одиноким ветеранам.

З метою формування у школярів активної громадянської позиції, поваги до героїв сьогодення у закладах освіти організовано зустрічі з учасниками ООС, проведено тематичні заходи, класні години, уроки мужності.

Педагогічні працівники виховують в учнів любов до своєї малої батьківщини, пошани до її кращих представників, чиї життя і дільність служать прикладом для наслідування. 18 вересня шкільні колективи разом із жителями міста взяли участь у мітингах та покладанні квітів до пам'ятників, пам'ятних знаків, дошок, місць поховань та у мітингу-реквієму з нагоди 75-ї річниці визволення міста Лубен від фашистських загарбників.

Учасники художньої самодіяльності загальноосвітньої школи №4 підготували привітання та святковий концерт у Лубенському обласному госпіталі для учасників війни.

Учні-краєзнавці шкіл міста, які є учасниками багатьох Всеукраїнських експедицій з вивчення природних та історичних пам'яток України, стали учасниками наукової конференції "Лубенський краєзнавчий музей: історія, досвід, перспективи" з нагоди відзначення 100-річчя музею та долучилися до відкриття меморіальної дошки на честь Гната Стеллецького – засновника Лубенського краєзнавчого музею.

З метою виховання патріотичних почуттів до свого тисячолітнього міста 18 вересня було проведено міський конкурс творчих робіт з теми "Лубни – моя гордість, Лубни – моя слава!" – конкурс творів у таких номінаціях: "Вірш" (6, 7 класи), "Сенкан" (8 класи), "Лірична мініатюра в прозі" (9 класи) і конкурс малюнків у номінаціях: "Вітальна листівка" (5 – 7 класи), "Значок" (ескіз на папері) – 8 – 9 класи). Конкурсні твори учасників поєднані теплим емоційним сприйняттям образу рідного місту (наказ управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради від 18 вересня 2018 року №331 "Про підсумки міського конкурсу творчих робіт учнів шкіл, присвяченого 1030-й річниці заснування міста Лубен та 75-й річниці визволення його від фашистських загарбників").

22 вересня педагогічні та учнівські колективи закладів освіти стали учасниками мітингу до 1030-ї річниці заснування міста Лубен "України рідної окраса – чарівна лубенська сторона". Вагомою частиною заходу стала костюмована колона учнів шкіл та вихованців закладів дошкільної освіти, підготовка якої є результатом наполегливості, дієвості та невичерпної творчості педагогічних працівників.

23 вересня заклади освіти міста взяли участь у виставці квіткових композицій, робіт декоративно-ужиткового мистецтва, панно "Миру тобі, Україно!". Шкільні виставки відзначалися змістовністю, розмаїттям фантазії, яскравістю оформлення.

Педагогічні та учнівські колективи представили найбільш цікаве у роботі своїх закладів:

№1 – креативне вирішення загального вигляду виставки, довершеність оформлення, високий естетичний рівень всіх елементів композиції;

№2 – численні вироби з бісеру, вишивки, колекція серветок, виготовлених гачком, вироби фаомірану і фетру;

№3 – різнопланова, естетично оформлена, змістовна виставка творчих доробок дітей, батьків, колишніх випускників школи на тему "В чарівну пору восени іменини святкують Лубни";

№4 – змістовна багата виставка закладу включала оригінально широко представлений фотозвіт про волонтерську роботу учнів школи, виставку-продаж лікарських рослин, вирощених на шкільних ділянках, витончені роботи з бісеру, майстерно вишиті картини, актуальне за змістом, доверешене у виконанні панно "Україна – єдина країна";

№6 – забезпечення високої тематичної змістовності всієї виставки школи, різноплановість і багатоаспектність її композиційних елементів;

№7 – виставка закладу – це цілісна композиція під назвою "З любо'ю до рідного міста", що складалася з окремих елементів-сердечок, на яких розміщені квіткові композиції, авторські малюнки, фото, аплікації, різноманітні за технікою виконання авторські вироби: художня обробка деревини, джутова філігрань, топіарії, суверніри з солоного тіста, вироби у техніці амігурумі;

№8 – презентаційну творчу виставку закладу під назвою "Українська щедра осінь" склали оригінальні композиції з природних матеріалів, дарів огородів і садів, що вирізнялися сезонною барвистістю, цікавими творчими рішеннями;

№9 – естетичність і досконалість виконання, співзвучність з тематикою свята характеризують виставку робіт у техніці кіносайгу, виробів із паперу та лози, бісеру, вишивок, картин, виконаних на зрізі стовбуру дерева;

№10 – художнім смаком, оригінальністю творчого задуму відзначалася композиція ростових квітів "Квіткова країна".Відгук у відвічувачів виставки знйшла благодійна акція "Твори добро": учні збирали кошти на лікування учениці 7 класу школи №10 Мандрик Єлизавети.

Яскраві, привабливі для глядачів панорамні композиції стали центром шкільних виставок: "Дари осені" (№1), "Містечко майбутнього" (№2), "Дівчина-осінь" (№4), "Корабель мрії, що прибув зі скарбами – скринями успіху, здоров'я, миру, мудрості" (№6), "Лубни – 1030" (№7), "Українська піч" (№8).

Коспозиційною частиною святкових виставок стали фотозони: "З днем народження, місто!" (№2), "Літо відлітає" (№3), "Дюймовочка", "Фіксики", "У країні чудес" (№4), "Корабель мрії" (№6), "Святкова арка" (№7), "Український модерн" (№8), "Фотосалон" (№10).

Високою технікою виконання відзначалися персональні виставки працівників шкіл, учнів та батьків (вишивка, плетіння, фото, живопис, художня обробка деревини, вироби з фаумірану, фетру, солоного тіста, кавових зерен, а також виконані у техніці "джутова філігрань", "кіносайг", "амігурумі", "хенд-хейд": Хижняк І.П., Ярова Т. (10 кл.), Юрченко І. (10 кл.) - №2, родини Романенків та Зозулі, Романенка В., Лисенко Ю. - №3, Саєнко А.О., Донець Л.Г. - №4, Пенько Н.І., Лушиної А. (5 кл.), Галушко Д. (5 кл.), Чебанової К.Г., Денисової Д. (5 кл.), Циганник Ю., Пліснюк С. (4 кл.), Ткаченко О. (4 кл.), Ушкань Я. (2 кл.) - №7, П'ятецької А.М., Бибик О.М., П'ятецької Г.І., Бибик О.О., Мироненко М. (2 кл.), Яджак О. (8 кл.), Синєбок Є. (3 кл.), Маляренко Г.Г., Гав'як В.С. - №9).

Свої уміння і майстерність засвідчили у своїх роботах учасники гуртків "Умілі руки" (№2, керівник Хижняк І.П.), "Бісерне рукоділля" та "Чарівна стрічка" (№4, керівники Тягній Л.В., Притула В.В.).

Жваво проходила торгівля овочами, фруктами, кондитерськими виробами, випічкою, лікарськими рослинами, виручені від якої кошти будуть направлені на благодійництво.

Цікавим для глядачів було "Караоке" (№6), проведення майстер-класів з аквагриму (№4), виготовлення виробів на 3-D принтері (№3), художнього плетіння коси, тату хною з виконання елементів патріотичної символіки (№6).

Методист ММК Данильченко Н.Д.