Завершення роботи пришкільних таборів

Новини - Новини

 

Під час літньої оздоровчої кампанії з 29 травня по 15 червня 2018 року у нашому місті функціонувало 12 пришкільних таборів із денним перебуванням. Педагогічні працівники пришкільних таборів - це високопрофесійні педагоги, які забезпечували належний рівень організації діяльності таборів та здійснювали виховну роботу з дітьми.

 

 

Цього року відпочинком у пришкільних таборах охоплено 825 учнів шкіл міста. 70 із них – діти пільгових категорій:

7 – дітей – сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування,

40 – дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей,

4 – дітей, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС,

4 дітей – інвалідів,

1 – дитина працівника, який загинув під час виконання службових обов'язків,

16 – дітей учасників бойових дій на тимчасово окупованій території та районах проведення АТО.

Харчування дітей у пришкільних таборах здійснювалося з розрахунку 20 гривень на одного вихованця. З цієї метою з місцевого бюджету було виділено 131 тис.936 гривень, батьківська доплата складала 96 тис .264 грн.

Виховна робота в таборах здійснювалася відповідно до планів і мала за мету реалізацію права кожної дитини на повноцінний відпочинок, зміцнення здоров'я, задоволення інтересів і духовних запитів відповідно до індивідуальних потреб. Працівники таборів створювали необхідні умови для гармонійного відпочинку дітей, виховання патріотичних почуттів, любові до природи, прищеплювали повагу до оточуючих та людей старшого віку.

Протягом трьох тижнів діти мали можливість відвідувати мовні заняття з англійської мови, гуртки вокального та образотворчого мистецтва, хореографічний та інформатики.

Надовго запам'ятаються дітям різноманітні конкурси "Алло, ми шукаємо таланти", "Розкажи нам про себе", "Хай завжди буде сонце", "Весела граматика", "Крок до зірок", "Брейн – ринг", "Чарівне перо", "Гуморина", "Я люблю цей світ", вікторини "З якої казки", "Правила дорожнього руху", "Краса навколо тебе", флеш-моб "Ми-діти твої, Україно!", квест "Пошуки отамана", День бантиків, гра-подорож "Моя Полтавщина" .

Багатий і корисний для розвитку дітей, розширення їх світогляду, формування патріотичних почуттів матеріал містили бесіди "Земля, яку сходив Кобзар", "Права дитини", "Колосок – символ родючої української землі", "Книга – маленьке віконце, а через нього весь світ видно", "Себе, як в дзеркалі, я бачу", "Бережи свій час", "Дерево роду", години спілкування та усні журнали "Хоробрі серця", "Небесна сотня", "Революція гідності", "Життя – це мить, зумій його прожити".

Належна увага приділялася фізичному розвитку й загартуванню дітей, які були учасниками турнірів із шахів, змагань з футболу, цікавих ігор "Козацькі забави", "Відгадай, чий голосок", "Найрозумніший".

Корисну роботу, яка сприяє духовному збагаченню особистості, проводили вихователі, організовуючи екскурсії до Лубенського ВП ГУНП та МРВГУ МНС України в Полтавській області. Формуванню патріотичних почуттів дітей сприяли екскурсії до пам'ятників, пам'ятних знаків, дошок, які висвітлюють історичне минуле нашого міста, до галереї мистецтв. Вихованню кращих рис характеру та патріотизму присвячувалися екскурсії до меморіальних дошок загиблих лубенців – учасників АТО - Владислава Бєлоруса, Анатолія Безроди, Віктора Дмитренка, Романа Омельченка, Олександра Тюменцева - колишніх випускників спеціалізованої школи №6 та загальноосвітніх шкіл №2 та №1.

Одним із напрямків патріотичного виховання учнів є виховання поваги до героїко-патріотичного минулого українського народу, яке здійснювалося в дусі українського козацтва. З цією метою проводилися такі заходи: конкурси малюнків "Від козаків до наших днів збережем вогонь батьків", "Козаки – борці за волю", інтелектуальні ігри "Що? Де? Коли?" "Козацтво вчора і сьогодні", виставки літератури "Сторінками козацької слави","Козацькому роду нема переводу", спортивні змагання "Козакуймо, козаки", "Козацький гарт".

Знайомству з традиціями рідного краю, шанобливому ставленню до рідної природи, важливості і актуальності роботи зі збереження її скарбів діти вчилися під час екскурсій до населених пунктів нашої області (Миргород, Полтава), міських парків та скверів.

Під час роботи пришкільних таборів практичні психологи проводили розвивальні заняття, у ході яких діти вчилися дружити, працювати в колективі, вирішувати завдання у групах та висловлювати симпатію і повагу один до одного.

З метою загартування, зміцнення здоров'я діти систематично відвідували басейн, який знаходиться при Лубенській поліклініці.

За сприяння Лубенського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді вихованці пришкільних таборів (за попередньо узгодженим графіком) мали можливість скористатися батутом.

Бажаємо всім школярам змістовного літнього відпочинку! Ми говоримо: «До побачення! До зустрічі в пришкільному таборі наступного літа».

Методист ММК Кравцова Л.О.