Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього

Новини - Новини

 

А що історія?

Історія – коріння.

Чим глибше , тим міцніше стоїмо.

Л.Костенко

Історію пишемо сьогодні. На жаль, поняття мужності, вірності, відваги невіддільне від слова «смерть». Це вона увіковічила на гранітних плитах імена героїв, які віддали життя за Батьківщину.

18 травня 2018 рік. Теплий весняний ранок. Шкільне подвір`я гамірне від дитячого сміху. Та поступово атмосфера змінюється, безтурботність змінює особлива тиша. Біля стін школи збираються учні, вчителі, випускники минулих років, родичі загиблих в зоні АТО випускників, передова громадськість міста.

 

 

Мета сьогоднішнього дійства почесна: відкриття меморіальних дошок загиблим в АТО випускникам нашої школи Дмитренку Віктору, Омельченку Роману, Тюменцеву Олександру.

Ведучі ознайомили присутніх з біографіями воїнів, із уст юних читців прозвучали поетичні твори, глибоким ліризмом і безпосередністю відзначались виконання пісенно – літературних композицій .

Заупокійну літію та освячення меморіальних дошок було звершено архієпископом Полтавським та Кременчуцьким Федором, української православної церкви Київського патріархату.

У небо піднеслися чорні кульки , серед них – три білі – як символи людських душ.

Без усякого сумніву, мине зовсім небагато часу і про захисників нашої держави писатимуть книги, зніматимуть кінофільми, на прикладі беззавітного служіння рідній Батьківщині, беззаперечного виконання священного обов’язку – стати на захист кордонів держави, коли в цьому є гостра потреба, - виховуватиметься не одне покоління українців.

Л.А. Даценко, педагог-організатор Лубенської загальноосвітньої школи №1

Н.І. Терещенко, учитель української мови та літератури Лубенської загальноосвітньої школи №1