Науково-методичний семінар «Формування моральної Я-концепції особистості дошкільника: діагностично-розвивальний контент»

Новини - Новини

 

 

27.04.2018 року на базі Лубенського закладу дошкільної освіти № 3 «Смородинка» (завідувач Шимченко Тетяна Андріївна) відбувся науково-методичний семінар «Формування моральної Я-концепції особистості дошкільника: діагностично-розвивальний контент». У семінарі взяли участь: кандидат педагогічних наук, доцент, професор кафедри психології і педагогіки дошкільної освіти, заступник декана факультету педагогіки і психології з наукової роботи Переяслав-Хмельницького державного педагогічного університету імені Григорія Сковороди Лохвицька Любов Василівна, начальник управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради Костенко Мирослав Володимирович, працівники управління освіти, директори закладів дошкільної освіти № 29 «Ластівка» м. Черкас та № 7 «Берізка» м. Переяслава-Хмельницького Єрмоленко Лілія Олександрівна та Мазійчук Світлана Михайлівна, методисти та педагоги закладів дошкільної освіти міста.

Перед початком робочої частини семінару керівник закладу Шимченко Тетяна Андріївна акцентувала увагу на проблемі морального виховання майбутнього покоління, бажанні педагогічного колективу з раннього дитинства сприяти засвоєнню моральних норм, спонукати вихованців та батьків до усвідомлення їх значення і розуміння обов’язковості дотримання цих норм, поділилася планами на майбутнє.

 

 

З привітанням учасників семінару виступив Костенко Мирослав Володимирович та розповів про сьогодення та перспективи дошкільної освіти міста.

Під час семінару педагоги «Смородинки» презентували свій досвід роботи, здобутки у формуванні моральної Я-концепції особистості дошкільника, а саме, уважне ставлення до людей похилого віку та людей з обмеженими можливостями. Практичний психолог закладу Онуфрієва Юлія Іванівна продемонструвала цікавий та змістовний уривок засідання круглого столу з батьками вихованців з теми «Значення гармонійних взаємостосунків трьох поколінь у вихованні особистості».

Сучасних батьків і педагогів хвилює питання виховання моральної особистості, як навчити дітей дотримуватися моральних норм. Саме тому це найважливіше завдання, що є складовою Базового компоненту дошкільної освіти, поставив перед собою у 2016 році колектив «Смородинки». Про реалізацію авторської Програми «Скарбниця моралі» (Лохвицька Л.В.), проблеми та досягнення розповіла вихователь-методист закладу Мягких Алла Миколаївна. Учасники семінару мали можливість переглянути фото-презентацію з проведеними освітніми заходами з даної теми за час проведення експериментальної діяльності.

Теоретичну частину науково – методичного семінару продовжила доповідь Лохвицької Любові Василівни, яка ознайомила присутніх з застосуванням комплексу методик у формуванні морального становлення дитини, що відповідає моральним нормам і визначає взаємини з довколишніми людьми.

Також своїми «родзинками» у поширенні моральної поведінки дітей дошкільного віку поділились колеги-однодумці з міста Черкас та Переяслава-Хмельницького.

Педагоги закладів дошкільної освіти міста взяли активну участь в обговоренні відвіданого заходу та високо оцінили його.

 

 


Головний спеціаліст Чижова Олена