Семінар-тренінг «Формування позитивної мотивації навчання учнів початкових класів в умовах інноваційно-освітнього середовища школи»

Новини - Новини

 

Учителі початкових класів Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 6 провели семінар-тренінг «Формування позитивної мотивації навчання учнів початкових класів в умовах інноваційно-освітнього середовища школи». Вбачаючи в розкритті теми основне завдання сучасної школи - зацікавити маленьких учнів навчальною діяльністю, педагоги розглянути сучасні форми та методи роботи, поділилися новими технологіями, у яких чільне місце займає зорієнтованість на особистість кожної дитини.


Сучасний вид роботи, який сприяє згуртованості, позитивному налаштуванню на навчання, розвиткові вміння спілкуватися в колективі та підтримувати дружній мікроклімат класу - ранкові зустрічі. Зібрання в дружньому колі, привітання один одного, поділ теплом своїх долонь, виконання відповідальної ролі «особи дня», є ефективним та дієвим прийомом, що мотивує школярів на плідну роботу на уроках.

Працюючи в групах з позитивним настроєм та налаштуванням, кафедра початкових класів опановувала технологію фішбоун, яка дозволить учням навчитися успішно встановлювати причинно-наслідкові зв’язки в навколишньому світі та сприятиме вмінню робити узагальнюючі висновки.

Знайомство з ігровою технологією «Шість цеглинок» допоможе вихованцям розвивати пам’ять, моторику, творче мислення, навчить працювати в групах, спілкуватися, описувати свої дії, пояснювати завдання товаришам, розвивати просторову уяву й навіть виконувати проектні композиції. Усе це можна реалізувати, отримавши шість кубиків «лего».

Завершилося засідання створенням «павутинки подяки», де кожен учасник зміг висловити вдячність один одному. Адже роблячи перші кроки на шляху до Нової української школи, кафедра зацікавлена в успішності та щасливому майбутньому маленьких українців, тому опановує нові технології та методики й щедро ділиться ними.


Лоташ О.А., заступник директора з НВР

по початковій школі

Лубенської спеціалізованої школи № 6