Урок-реквієм, присвячений Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні

Новини - Новини

 

23 лютого в Лубенській спеціалізованій школі І-ІІІ ступенів № 6 для учнів 9-х класів було проведено урок-реквієм, присвячений Дню пам'яті Героїв Небесної Сотні. Майдан став своєрідним символом боротьби за утвердження прагнень до європейських цінностей. На жаль, за свободу й оновлення країни заплачено страшну ціну. Своє життя віддали найкращі. Вони загинули, захищаючи наш європейський вибір. Більшість із них - молоді, сильні, мужні...Вони лише починали жити. Ці справжні українці засвідчили свою надзвичайну любов до країни та народу. Зараз їхні душі на небесах. Із вуст янгола звучать слова : " Не плачте, мамо! Ваш син у Небесній Сотні! По праву руку від Бога. А по ліву- його побратими : Андрійки, Васильки, Іванки.." Болючі слова. Плаче Україна, ридає мати, шемить серце в усіх, хто згадує тих, хто вже ніколи не повернеться, а буде спостерігати за розбудовою нової України з небес.


Нікого не залишили байдужими переглянуті кадри-хроніки про ті трагічні події, прочитані вірші, сповнені болю й тривоги, виконані пісні .

Горять свічки як символ пам'яті про мужніх захисників. Вони в руках представників молодого покоління, що не забуває своїх героїв.Звучить молитва за Україну з побажаннями волі, щастя своїй державі й усьому народу.

На жаль, і досі не втихають постріли на Сході України. Гинуть мужні сини й доньки. Серед них багато й наших земляків, яких згадали поіменно , а потім ушанували їхню пам'ять хвилиною мовчання.

Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли в небеса, але вони вічно житимуть у наших серцях, бо Герої не вмирають. Усі присутні зрозуміли, що наша пам'ять про загиблих згуртує націю, дасть сили й волі, мудрості й наснаги для зміцнення й розбудови держави.

На заході були присутні батьки учнів нашої школи : волонтер Сімонов Руслан та голова Спілки ветеранів АТО Клюшник Олександр. Вони подякували учням та педагогічному колективу за постійну підтримку, благодійну допомогу й подарували для шкільного музею тубус від ручного протитанкового гранатомета з підписами воїнів з передової.

Сьoгодні від нашого покоління в цілому й від кожного зокрема залежить , чи звучатиме гордо й могутньо ім'я України й чи не кане в забуття наш народ у третьому тисячолітті людської цивілізації. Тож будьмо гідними великої слави Героїв, які твердо вірили, що нація існуватиме доти, доки хоча б один українець буде готовий віддати своє життя за її оборону.

Носенко Л.В.,

учитель української мови та літератури

Лубенської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 6