Перемога на обласному конкурсі «Учитель року -2018»

Новини - Новини

 

6-9 лютого 2018 року у Полтаві проводився очний етап обласного конкурсу «Учитель року-2018». Перемогу в номінації «Фізична культура» здобула учитель загальноосвітньої школи №1 Глібова Наталія Миколаївна, яка під час конкурсних випробувань (методичного практикуму, практичної роботи та конкурсного уроку) продемонструвала високий професіоналізм, творчість та креативність.

Глібова Наталія Миколаївна в 1990 році закінчила Харківський інститут фізичної культури за спеціальністю “фізична культура і спорт”. Після закінчення вузу працювала в навчальних закладах м. Харкова. З листопада 2001 року по даний час працює вчителем фізичної культури в Лубенській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 1 Лубенської міської ради Полтавської області.

 

 

За цей період зарекомендувала себе творчим, ініціативним учителем, з високим рівнем професіоналізму. Досконало володіє ефективними методами, формами організації навчально-виховного процесу. Проблема, над якою працює Наталія Миколаївна ("Фізичний розвиток як складова успіху покоління Z"), активно реалізується вчителем у практичній діяльності. У своїй роботі вчитель чітко дотримується настанов геніального Конфуція : ”Перш , ніж зробити дитину розумною та кмітливою, зробіть її здоровою”.

Кожен її урок - це пошук нового. Під час їх проведення Глібова Н.М. створює умови, за яких учні зацікавлені у своєму фізичному вдосконаленні, формує потребу в систематичних заняттях фізичними вправами, пізнання дітьми своїх фізичних резервів, досягнення спортивних успіхів, ведення здорового способу життя. Учитель постійно добивається, щоб слова Сократа ”Здоров’я – не все, але все без здоров’я – ніщо ”учні не лише знали, а й щоб вони стали їх кредо, їх особистим переконанням на все життя.

Глібова Н.М. творчо підходить до вибору типів уроків, активно впроваджує інтерактивні технології навчання (робота в парах, "учуся, навчаючи", "мікрофон", "мозковий штурм", "незавершена вправа").

Уроки Наталії Миколаївни спрямовані на вивчення індивідуальності кожного учня, що відповідає вимогам технології особистісно зорієнтованого навчання і виховання. За цією технологією процес навчання базується на діалозі учня та вчителя, що спрямований на спільне конструювання програмової діяльності. Результатом творчої співпраці є зміна психологічного настрою учня, його ставлення до уроків фізичної культури, підвищення рівня самооцінки, а також рівня навчальних досягнень.

Захопленню учнів уроками фізичної культури сприяє значною мірою традиційне використання музичного супроводу. Материнський підхід до кожного учня у Наталії Миколаївни творчо поєдується із вимогливістю, тому її люблять і поважають учні. Про таких вчителів видатний педагог В.О. Сухо- млинський говорив: “ Школа повинна любити дитину, тоді й дитина любитиме школу”.

Якісним показником педагогічної діяльності Глібової Н.М. є ставлення її вихованців до навчання. Так, за результатами І семестру 2017 - 2018 навчального року серед учнів, яких вона навчає, 65,5% мають високий рівень з фізичної культури, 30,5% - достатній та 4% - середній. Наталія Миколаївна проводить велику методичну роботу. Вона активний член шкільного та міського методичних об'єднань учителів фізичної культури, охоче ділиться зі своїми колегами власним досвідом, виступаючи з доповідями ("Упровадження інноваційних технологій та їх елементів на уроках фізичної культури", 2015р., "Застосування особистісно орієнтованого підходу на уроках фізичної культури", 2016р, 2017р). У 2013 році вона була лауреатом Всеукраїнського конкурсу ”Панорама творчих уроків”, представивши ”Інтегрований урок баскетболу з основами здоров’я”.

Щороку проводить відкриті уроки та виховні заходи не лише для колег школи, а й для вчителів міста. Наталія Миколаївна творчо співпрацює з класними керівниками школи , вчителями - предметниками, батьками.

Дати учням можливість реалізувати власний потенціал, завоювати дитячі серця допомагає позакласна спортивно-масова та фізкультурно-оздоровча робота. Традиційним стало проведення Глібовою Н.М. різноманітних фізкультурних свят, днів здоров'я, змагань між учителями і дітьми та батьками ”Тато, мама і я - разом дружна ми сім’я”. Її вихованці із задоволенням відвідують спортивні секції, беруть активну участь у змаганнях різних рівнів. І як результат -команда школи щорічно посідає призові місця в міських змаганнях із різних видів спорту. А 5 учнів є призерами й переможцями чемпіонатів області та чемпіонату України з легкої атлетики, зокрема, Куришко Денис став чемпіоном України з потрійного стрибка, Василенко Дарія – чемпіонка Полтавської області з бігу на 60 м, Нестеренко Олександра- чемпіонка області з бігу на 100м, Кривець Катерина – призер чемпіонату Європи з вільної боротьби. . Авторська методична література, розробки нестандартних уроків Наталії Миколаївни неодноразово демонструвались на педагогічних виставках-ярмарках (методична збірка "Загальнорозвивальні вправи як спосіб оволодіння мистецтвом рухів", буклет "Твоя постава", уроки з тем: "Розвиток швидкісно-силових якостей під час бігу на короткі дистанції з упором", "Вивчення та удосконалення елементів гри у футбол" та інші).

У 2009 - 2012 роках учитель виборола І та II місця в обласному турі Всеукраїнського конкурсу на кращий інноваційний урок фізичної культури та урок фізичної культури з елементами футболу. Протягом 2011, 2012 років Глібова Н.М. публікувала творчі доробки у газеті "Здоров'я та фізична культура" й журналі "Фізичне виховання в школах України" (всього 6 публікацій). Публікації продовжуються й нині. Так, в журналі "Фізичне виховання в школах України" в лютом 2015 року вона мала публікацію ”Інтегрований урок з баскетболу”, в березні 2016 року - ”Урок з волейболу” ,в листопаді 2017 року - ”Козацькі забави”.

Наталія Миколаївна - постійний керівник шкільної команди, призер обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу “Олімпійське лелеченя”: 2014р.–ІІ місце, 2015р.–ІІ місце, 2017р.–ІІ місце, 2016рік - 1 місце.

За результатами роботи Наталія Миколаївна неодноразово нагороджена дипломами та грамотами управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради, управління з фізичного виховання та спорту Полтавської облдержадміністрації, обласних спортивних установ.

Педагог знаходиться у постійному творчому пошуку сучасних ефективних форм і методів, що забезпечує успішні результати роботи.

Людяність, принциповість, скромність, працьовитість виховує вчителька у школярів своїм власним прикладом.

Цілеспрямовану, доброзичливу, ввічливу, демократичну і водночас вимогливу її шанують і поважають колеги, учні й батьки.

Управління освіти виконавчого комітету Лубенської міської ради, методичний кабінет щиро вітають Наталію Миколаївну з перемогою і бажають подальших творчих успіхів і нових досягнень у справі навчання та виховання підростаючого покоління.

 

 

Начальник управління освіти М.В. Костенко