Бій під Крутами: вшанування пам’яті юнаків, загиблих 29 січня 1918 року

Новини - Новини

 

29 січня в актовому залі Лубенської загальноосвітньої школи №2 зібралися учні 9-11-х класів, щоб пригадати події  100-річної давнини, коли  в бою під Крутами  300 юнаків віком від 14 до 21 року вступили у бій за незалежну Україну  з 4-тисячною армією більшовиків.

Ведучі Дацій А., Іващенко І., Колісник А. запалили свічки пам’яті та розповіли про бій, який в масштабах всесвітньої історії ніби, не був зразком військового мистецтва, але став символом нескореного духу нашої нації. Відеофільм «Недооцінений урок історії» показав хронологію подій того пам’ятного дня, причини загибелі юнаків та вшанування їх в Україні.


Незважаючи на заборони радянської влади, пам’ять про освічених молодих людей, які свідомо пішли на смерть, обираючи шлях незалежності України, жива в народі,  в поезії, в піснях.  Учениці 11-х класів Журавель В., Шевелінда К.,  Пантюхіна Т. проникливо читали поезію П. Тичини, Д. Бурка, М. Вереса., присвячену подвигу під Крутами.

Трагічна загибель студентів та гімназистів під Крутами стала для старшокласників символом патріотизму і жертовності у боротьбі за незалежну Україну. Хвилиною мовчання вшанували загиблих, назвавши поіменно не всіх, на жаль, а лише відомих, кого перепоховано на Аскольдовій могилі у Києві. Серед них і Божко-Божинський, який навчався у свій час у Лубенській чоловічій гімназії.

Вічна слава героям Крут!

Заступник директора Лубенської загальноосвітньої школи №2 Огарьова Л.М.