Про підсумки міського етапу ХVІІ Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості

Новини - Новини

З метою розвитку творчих здібностей і виховання патріотичних почуттів учнів було проведено міський етап ХVІІ  Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості, який проходить під девізом "Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути".

Конкурсні роботи у номінації "Література" засвідчують належний рівень роботи учителів української мови та літератури над розвитком творчих здібностей учнів. Усі роботи відзначаються особистісним трактуванням патріотизму, розумінням громадянського обов'язку, власним світобаченням.

Засобами прози свої патріотичні почуття розкрили такі автори: Масюра Ксенія ("В своїй хаті своя правда, і сила, і воля", 11 клас, ЗОШ №1, учитель Даценко Л.А.), Рудяк Анастасія ("Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути", 11 клас, спеціалізована школа №6, учитель Носенко Л.В.), Курило Антон ("Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації, коли ми самі нацією не схочемо бути", 9 клас, НВК №9, учитель Панченко С.В.), Кочерга Ігор ("Духовні підвалини держави: віра й пожертва лубенських меценатів", 10 клас, ЗОШ №10, учитель Мальована М.В.).

Патріотичні мотиви у поетичному слові  втілили такі учасники конкурсу: Лазоренко Яна (10 клас, ЗОШ №2, учитель Корніяченко Л.І.), Сухопара Ірина (10 клас, ЗОШ №3, учитель Коряпіна Н.І.), Созінова Олександра (10 клас, ЗОШ №4, учитель Коробицька С.Е.), Магда Катерина (8 клас, ЗОШ №7, учитель Шуть Л.В.), Лисенко Ілля (8 клас, ЗОШ №8, учитель Ріпка Ю.М.).

У номінації "Література. Проза" журі визначило переможців:

І місце

ІІ місце –  Масюра Ксенія (№1), Рудяк Анастасія (№6), Кочерга Ігор (№10);

ІІІ місце – Курило Антон (№9).

Переможцями в номінації "Література. Поезія" стали:

І місце ─ Лазоренко Яна (№2), Созінова Олександра (№4);

ІІ місце – Лисенко Ілля (№8);

ІІІ місце – Сухопара Ірина (№3), Магда Катерина (№7).

У номінації "Історія України і державотворення" журі розглянуло 8 робіт учнів – переможців шкільних конкурсів. Представлені роботи відзначаються самостійністю суджень, ґрунтовними знаннями з історії, чітко визначеною громадянською позицією, актуальністю тематики.

Переможцями у номінації "Історія України і державотворення" журі визначило таких конкурсантів: Чухна Олександра (9 клас, ЗОШ №2, учитель Больбот О.М.), який у роботі "Окрилений Україною" дослідив життя та діяльність Володимира Миколайовича Леонтовича; Безчасну Дарію (11 клас, ЗОШ №1, учитель Величко Л.М.) – у роботі "Брати Шемети – велетні національного духу" учениця охарактеризувала державотворчу діяльність українських патріотів Шеметів; Квашу Аліну (11 клас, ЗОШ №10, учитель Іщенко О.В.), у роботі якої "Вадим Гетьман – громадянин, фінансист, політик" розглянуто життєвий шлях Вадима Гетьмана, визначено його роль у становленні та розвитку державотворчих процесів в Україні.

Лауреатами міського конкурсу стали такі учасники: Копотун Світлана ("В'ячеслав Липинський  – теоретик  української  державності",  11 клас, ЗОШ №8, учитель Сафронова І.О.), Білошапка Катерина ("Роль національно-патріотичної преси у формуванні громадської свідомості українців", 11 клас, спеціалізована школа №6, учитель Шевченко М.М.), Булах Олег ("Місце освіти і генерального секретаря освіти І.Стешенка у формуванні Української державності на початку ХХ століття", 10 клас, ЗОШ №3, учитель Мостівченко І.О.).

Журі  відзначило  роботи   Оніщенка  Дмитра   ("Історичні протиріччя  –  шлях  до взаєморозуміння.  "Земне  небо"  Ієремії Вишневецького", 7 клас, ЗОШ №4, учитель Смаль Л.І.) та  Богинича Михайла ("Переддень слов'янської державності", 9 клас, НВК №9, учитель Сацький Р.В.) за глибоке обґрунтування проблеми становлення української державності та висвітлення важливості ролі історичних осіб у політичних процесах.

Роботи переможців міського етапу ХVІІ  Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості в номінаціях "Література" та "Історія України і державотворення" будуть направлені для участі в обласному етапі конкурсу: Безчасної Дарії (№1), Чухна Олександра, Лазоренко Яни  (№2), Созінововї Олександри (№4), Кваші Альони (№10).

 

Методист ММК                                                  Данильченко Н.Д.